Galfer FD426 E-Bike G1652 brzdové destičky pro Shimano/Tektro/TRP

Brzdové destičky Galfer FD436 pro brzdy: Shimano Saint, Zee, XT BR-M7120, BR-M8020, BR-M8120, BR-MT420, XTR BR-M9120, MT501, MT520; TRP Quadiem, SL, SLate T4; Tektro HD-E725, HD-M735, HD-M745, HD-M750. Určeno pro vyšší tepelné namáhání elektrokol ale i sjezdových MTB kol.

Můžeme doručit do:
25.7.2024
Možnosti doručení
Skladem
Značka: GALFER
439 Kč 363 Kč bez DPH
Kategorie: Brzdy
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.15 kg

Shimano Saint, Zee, XT BR-M7120, BR-M8020, BR-M8120, BR-MT420, XTR BR-M9120, MT501, MT520

TRP Quadiem, SL, SLate T4

Tektro HD-E725, HD-M735, HD-M745, HD-M750

 

Brzdové destičky Galfer Bike G1652 pro elektrokola , snadno rozpoznatelné podle fialové barvy, získaly prestižní certifikaci ECE R90 , která ověřuje, že jejich úroveň kvality a účinnosti je stejná nebo vyšší než u originálního materiálu. Brzdové destičky elektrokol byly podrobeny testování intenzity brzdění a odporu, stejně jako testování výkonu v různých povětrnostních podmínkách s uspokojivými výsledky.

Výsledkem je, že tyto destičky jsou na trhu s náhradními díly uznávány pro svou kvalitu a bezpečnost pro použití s ​​elektrickými koly, která vyžadují lepší brzdný výkon než u bezmotorových kol.

Za zmínku stojí, že destičky Galfer G1652 jsou možná první destičky, které získaly celosvětovou certifikaci ECE R90 , což je milník pro divizi Bike španělské značky brzdových komponentů.

Jaké jsou výhody certifikace?

Certifikace ECE R90 slouží jako kvalitní filtr mezi aktuálními brzdovými destičkami na trhu a je zárukou bezpečnosti pro uživatele . Katalogy GALFER obsahují 12 referencí brzdových destiček pro elektrokola; všechny jsou nyní schváleny certifikací ECE R90.

Certifikace ECE R90 je pečetí kvality a je celosvětově uznávaná a schválená.

Kromě brzdových destiček G1652 obsahuje katalog Galfer Bike také brzdové kotouče a specifické adaptéry pro elektrokola, jako jsou oversize Disc Wave® ø223 mm, Disc Wave® tlustší než 2,0 mm (dostupné ve velikostech ø180 mm, ø203 mm a ø223 mm) a adaptéry Postmount (PM-PM) o rozměrech +20 mm, +43 mm a +63 mm.

Jezdci jako olympijský medailista Marco Aurelio Fontana , bývalý motocyklový závodník, mistr světa 250cc Marco Melandri a nedávný vítěz WES Gravity (World E-Bike Series) José Borges , podporují kvalitu brzdových komponentů Galfer Bike speciálně pro elektrická kola.

___

Jakou směs? Galfer označuje druhy směsi barvou - směs vybírejte podle barvy: 

 

STANDARDNÍ (černé): ty vyhovují povšechným podmínkám. Mají tvrdší směs a tím i nejdelší životnost. Jejich brzdná síla je spolehlivá ve všech podmínkách. 

DO MOKRA (červené): excelují v extrémních podmínkách, mají “měkčí” směs a rychleji se opotřebují.  

NA ZÁVODY (zelené): nemusí se “zajíždět”. Okamžitě jsou efektivní a mají skvělou dávkovací čitelnost, snesou vyšší tepelné namáhání a jsou vynikající i v mokru. 

PRO SILNIČNÍ KOLA (modré): jejichž směs je vyladěná přímo pro silničky a jejich menší styčnou plochu pneumatik. 

E-BIKE A DH SPECIÁLY (fialové): jsou vyvinuty pro vyšší tepelné namáhání, které ocení především DH závodníci a jezdci na e-biku, ale nejen ti. Klidně i silničáři, kteří očekávají dlouhé sjezdy a brždění.  

TRIAL (žluté): směs vyvinutá pro trial. Má okamžitý náběh, velmi čitelné dávkování a celkově ostřejší výkon. 

Obecně platí, že čím měkčí směs (ostřejší brždění, lepší v mokru), tím rychleji se opotřebují a naopak. 

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
M Avatar autora | 23.6.2024
Zatím zklamání. Pro okamžité brzdění velmi dobré, asi i ostřejší než předešlé destičky od konkurence. Ale při dlouhém sjezdu (bez přerušení stále na brzdách) extrémně zvadl brzdný účinek a nepříjemný pocit co by bylo dál. Nevím, třeba to bylo jen tím, že byly úplně nové, nezajeté, nebo úplně ještě nedosedly na kotouč. Uvidím po nějakých tisících kilometrech, kdyžtak hodnocení upravím. Zatím mají za sebou necelých 250 km a extrémní sjezd byl jen jeden. V běžném terénu jsou zatím opravdu výborné.

Galfer je specialistou na brzdy ze Španělska. Přesněji řečeno na brzdové obložení, kotouče a vše s tím spojené. Galfer založil v Barceloně Maffio Milesi v roce 1946. Ohromné zkušenosti nasbírané v moto průmyslu v Galferu promítli do produkce MTB a E-MTB brzdových komponent. Je sice populární nechat kotouče a destičky od výrobce, od kterého máte brzdy, ale kdo vyzkouší Galfer, zjistí, že to není nejlepší možné řešení. Galfer neustále přichází s inovacemi. V poslední době především během spolupráce  s továrním DH teamem UR Polygon v čele s Mickem a Tracey Hannah s kotouči průměru 223mm, adekvátními adaptéry. Nezvětšili pouze průměr, ale i tloušťku. Galfer 200 a 223 jsou v tloušťkách 2mm namísto standardních 1,8mm. Velké kotouče nejsou jen pro závodní DH kola, ale ideální i na E-Biky s jejich vyššími váhami.

 

Zpět do obchodu
×

Splátková kalkulačka ESSOX