Galfer FD294 - Shimano, TRP, Xtech semi-hydraulické

GALFER je naprostá špička v oboru brzdových komponent. Své zkušenosti sbírají již od roku 1952 především v moto sportu. Jejich destičky i kotouče jsou to nejlepší, co na svém stroji můžete mít k vylepšení brzdných vlastností.

galfer-logo-70-years-claim-1-1536x541

Můžeme doručit do:
20.6.2024
Možnosti doručení
Skladem
Značka: GALFER
329 Kč 272 Kč bez DPH
Kategorie: Brzdy
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.2 kg

VHODNÉ PRO NAPROSTOU VĚTŠINU HYDRAULICKÝCH BRZD, KTERÉ SE OBJEVUJÍ NA ELEKTROKOLOBĚŽKÁCH, KTERÉ POUŽÍVAJÍ BRZDY XTECH

Shimano Alfine BR-S500, BR-S501, BR-M545, BR-M505, Deore BR-M535, BR-M595, BR-M596, Deore LX BR-M655, BR-M765, BR-M775, BR-M965, BR-M966, BR-M975, HoneE BR-M601, LX BR-M585, BR-T605, BR-T665, Saint BR-M800, Saint XT (04-07), SLX BR-M665, XT BR-M765, BR-M775, BR-M776, XTR (O3-07), BR-M965, BR-M966, BR-M967

TRP Dash Carbon 

Brzdové destičky také pro semihydraulické brzdy XTECH.

___


Vlastnosti a výhody nových směsí GALFER:

  • Organická semi-metalická sloučenina (bez azbestu).
  • Absence hluku.
  • Lepší cit, progresivita a brzdná síla.
  • Minimalizace vibrací na kolo.
  • Menší opotřebení brzdových kotoučů.
  • Odolnost vůči vysokým teplotám.
  • Zvýšená odolnost.


S těmito vylepšeními uživatel získá trvalou brzdnou odezvu se stejným chováním po celý život, zlepšuje ovládání kola a zvyšuje jistotu a bezpečnost jezdce.

Jakou směs? GALFER označuje druhy směsi barvou - směs vybírejte podle barvy: 

 

STANDARDNÍ (černé): ty vyhovují povšechným podmínkám. Mají tvrdší směs a tím i nejdelší životnost. Jejich brzdná síla je spolehlivá ve všech podmínkách. 

DO MOKRA (červené): excelují v extrémních podmínkách, mají “měkčí” směs a rychleji se opotřebují.  

NA ZÁVODY (zelené): nemusí se “zajíždět”. Okamžitě jsou efektivní a mají skvělou dávkovací čitelnost, snesou vyšší tepelné namáhání a jsou vynikající i v mokru. 

PRO SILNIČNÍ KOLA (modré): jejichž směs je vyladěná přímo pro silničky a jejich menší styčnou plochu pneumatik. 

ELEKTROKOLOBĚŽKY, E-BIKE A DH SPECIÁLY (fialové): jsou vyvinuty pro vyšší tepelné namáhání, které ocení především DH závodníci a jezdci na elektrokoloběžce či e-biku, ale nejen ti. Klidně i silničáři, kteří očekávají dlouhé sjezdy a brždění.  

TRIAL (žluté): směs vyvinutá pro trial. Má okamžitý náběh, velmi čitelné dávkování a celkově ostřejší výkon. 

Obecně platí, že čím měkčí směs (ostřejší brždění, lepší v mokru), tím rychleji se opotřebují a naopak. 

 

destičky cz_1

Díky svým výjimečným vlastnostem nepotřebují tyto brzdové destičky ani chladiče a nedochází k vadnutí brzd a směs se nespéká a nevytváří skelný efekt.

 

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 1.2.2023
Původně jsem chtěl brzdové destičky na diskové brzdy elektrokoloběžky s označením "G" (snad se nepletu; ty fialové - dříve právě na elektrokoloběžky doporučovány pro lepší vlastnosti), stejný výrobce i druh/model, jenže se už nevyrábí, nabízen klasický typ (černé), s tím, že vlastnosti jsou i tak lepší než u původních. Z mé vlastní zkušenosti potvrzeno, v semi-hydraulické brzdě Xtech originální (černé) destičky jsou úplně vybroušené "na dřeň" po 2 měsících intenzivního ježdění - opíraly se o sebe, disk už jen klouzal (účinnost při úplném stisknutí v tomto stavu

Galfer je specialistou na brzdy ze Španělska. Přesněji řečeno na brzdové obložení, kotouče a vše s tím spojené. Galfer založil v Barceloně Maffio Milesi v roce 1946. Ohromné zkušenosti nasbírané v moto průmyslu v Galferu promítli do produkce MTB a E-MTB brzdových komponent. Je sice populární nechat kotouče a destičky od výrobce, od kterého máte brzdy, ale kdo vyzkouší Galfer, zjistí, že to není nejlepší možné řešení. Galfer neustále přichází s inovacemi. V poslední době především během spolupráce  s továrním DH teamem UR Polygon v čele s Mickem a Tracey Hannah s kotouči průměru 223mm, adekvátními adaptéry. Nezvětšili pouze průměr, ale i tloušťku. Galfer 200 a 223 jsou v tloušťkách 2mm namísto standardních 1,8mm. Velké kotouče nejsou jen pro závodní DH kola, ale ideální i na E-Biky s jejich vyššími váhami.

 

Zpět do obchodu
×

Splátková kalkulačka ESSOX