Cyklosvítilna Fenix BC30 V2.0, 2200lm, přední + nabíjecí USB sada 3500mAh, AKČNÍ SET

Extrémně výkonná svítilna cyklo svítilna Fenix BC30 V 2.0 ✅, 2200lm, svítilna na kolo Fenix, top model.

Můžeme doručit do:
25.7.2024
Možnosti doručení
Skladem
3 599 Kč 2 974 Kč bez DPH
Kategorie: Světla
Záruka: 5 let
Hmotnost: 0.4 kg

Výhodná sada světla na kolo Fenix BC30 V2.0, dvou nabíjecích USB Li-ion akumulátorů Fenix 18650 3500mAh a dvojitého micro-USB kabelu pro pohodlné nabíjení. Upozornění: při nabíjení USB akumulátorů kabelem přímo v bateriovém držáku svítilny je nutné jeden z nich vyndat, jinak se bude nabíjet pouze jeden z akumulátorů.

Druhá generace extrémně výkonného světla na kolo Fenix BC30 V2.0 přináší světelný tok až 2200 lumenů (ANSI). K napájení lze použít dvojici nabíjecích Li-ion akumulátorů 18650, případně čtyři jednorázové baterie CR123A. Světelným zdrojem jsou dvě moderní LED Luminus SST-40. Svítilna používá  osvědčenou technologii dvojitého směrování světla „Dual Distance Beam System“. Hlavní kužel světla je vytvářen speciálně navrženou optikou a dosvítí až do vzdálenosti 187 metrů, zatímco sekundární široký kužel paprsků dotváří optický člen, který je v horní části tvarován tak, že světlo směřující nahoru láme dolů na zem. Vzniká tím kužel plynule osvětlující celý prostor před jízdním kolem - a to i v místech, která běžné cyklistické svítilny nepokryjí. Oproti minulé generaci je cyklosvětlo vybaveno bezdrátovým dálkovým ovládáním, kterým lze měnit režimy svícení či aktivovat Burst režim.

Design držáku umožňuje rychlou montáž i demontáž světla na řídítka bez použití nářadí, držák navíc umožňuje rychlé vyjmutí svítilny, takže ji lze použít i jako vysoce výkonné ruční světlo. Držák lze použít na všechna řídítka s průměrem od 22 až do 35 milimetrů.

K dispozici je celkem šest digitálně regulovaných režimů výkonu včetně varovného blikání, nechybí ani upozornění na vybité baterie. Cyklosvítilna Fenix BC30 V2.0 vám zajistí kvalitní osvětlení na noční tréninky, pravidelné dojíždění do práce i na 24hodinové závody.

Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost a dosvit) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

 

Parametry cyklosvítilny Fenix BC30 V2.0

 • Jsou použity dvě výkonné LED Luminus SST-40 s životností 50000 hodin.
 • Celkem šest režimů výkonu: BURST 2200 lumenů (po stisku  tlačítka, max. 30 s) -> 1500 lumenů (2,3 hodiny) -> 600 lumenů (6 hodin)  -> 200 lumenů (16 hodin) -> 50 lumenů (50 hodin) -> varovné blikání (pulzování mezi 50 a 600 lumeny).
 • Časy výdrže jsou měřeny s nabíjecími 18650 li-ion bateriemi s kapacitou 3500mAh.
 • Elektronika s digitální konstantní regulací výkonu a upozorněním na vybité baterie. Maximální napájecí napětí 12,8 V.
 • K napájení lze použít dvě nabíjecí 18650 Li-ion baterie nebo čtyři jednorázové lithiové CR123/CR123A baterie. Baterie se vkládají dovnitř svítilny.
 • Speciálně tvarovaná optika vytváří světelný kužel kombinující široké periferní osvětlení s dosvitem přes 187 metrů (8792 cd).
 • Svítilna se do držáku uchycuje pomocí rychloupínacího mechanismu, který ji umožňuje sejmout během okamžiku a stejně rychle ji opět bezpečně nasadit.
 • Pogumovaná konstrukce objímky držáku zajišťuje pevné a bezpečné uchycení svítilny na kolo s jednoduchým a spolehlivým nastavením směru svícení.
 • Tělo svítilny je vyrobené z hliníkové slitiny.
 • Se svítilnou se dodává vzdálený bezdrátový spínač, kterým lze měnit režimy svícení a aktivovat Burst režim.
 • Bezdrátový dálkový spínač je napájený CR1632 baterií, která vydrží přibližně 360 hodin používání.
 • Ochrana proti přehřátí - pokud se svítilna zahřeje nad bezpečnou mez, dojde k automatickému přepnutí do nižší úrovně výkonu.
 • Rozměry 12 cm x 5 cm x 3,18 cm.
 • Hmotnost 154 gramů (bez baterií a držáku).
 • Vodotěsná a prachotěsná dle standardu IP67 (testováno pod vodou v hloubce 1 metr).
 • Obsah balení: svítilna, držák na řídítka s distančními vložkami (tenkou a silnou), dálkový ovladač, baterie CR1632 (do dálkového spínače), náhradní těsnící kroužek.
 • Ke svítilně lze dokoupit držák na řídítka na druhé kolo, nebo držák Fenix ALD-08 na cyklistickou přilbu nebo plochá silniční aero řídítka.
 • Součástí této sady jsou také dva USB akumulátory Fenix 18650 3500mAh a dvounásobný micro-USB kabel

Použití světla na kolo Fenix BC30 V2.0

Pro zapnutí či vypnutí podržte tlačítko zhruba 0,5 vteřiny. Svítilna se vždy zapne do nejnižšího režimu, další stupně výkonu můžete kdykoliv během provozu přepínat stisknutím tlačítka. Pro přepnutí do blikacího režimu tlačítko dvakrát rychle stiskněte.

Před prvním použitím bezdrátového dálkového spínače je třeba ho spárovat se svítilnou: Podržte ovládací tlačítko na svítilně po dobu 5 s. Tlačítko poté zabliká střídavě zeleně a červeně. Poté stiskněte libovolné tlačítko na dálkovém ovladači. Světlo se rozsvítí jako ukazatel úspěšného spárování. Vzdálenost mezi svítilnou a ovladačem během párování by neměla být delší než 1,5 metru. Tento proces stačí provést pouze jednou, ovladač se svítilnou jsou poté trvale spárovány.

Pro ovládání svítilny je třeba ovladač aktivovat půl vteřinovým podržením horního tlačítka. Krátkými stisky horního tlačítka lze poté měnit režimy. Po 10 minutách nečinnosti se ovladač sám vypne. Lze ho také vypnout půl vteřinovým podržením horního tlačítka (např. pro šetření baterie). Pro aktivaci Burst režimu (2200 lumenů) je třeba stisknout spodní tlačítko se znakem blesku. Další stiskem se deaktivuje. Maximální doba použití Burst režimu je 30 sekund. Pokud jsou baterie vybité spustí se nejvyšší dostupný režim společně s indikací nabití baterií.

Indikace stavu nabití baterií - Při krátkém stisknutí  se aktivuje na tři vteřiny indikační LED v ovládacím tlačítku svítilny (svítilna musí být vypnutá). Pokud indikační dioda svítí zeleně je baterie nabita na více než 80%. Zelené blikání znamená 40-80% kapacity. Pokud svítí červeně, je nabita na 10-40%. Červené blikání značí, že zbývá méně než 10% kapacity baterie. (funguje pouze při použití Li-ion akumulátorů 18650).

Upozornění na vybité baterie - Pokud poklesne kapacita baterií pod bezpečnou mez (může se lišit dle stáří baterií a okolní teploty), podsvícení tlačítka začne blikat červeně. Svítilna poté postupně automaticky přepne výkon do nižších režimů pro zajištění co nejdelší výdrže. V takovém případě doporučujeme vyměnit baterie za nabité co nejdříve, aby nedošlo k vypnutí ochranné elektroniky zabudované v akumulátorech a tím pádem ke zhasnutí světla.

Poznámka: ukazatel vybitých baterií je uzpůsoben pro správnou funkci s akumulátory 18650, při použití jednorázových CR123A článků nemusí signalizovat správně.

Výměna baterií

 • Uvolněte pouzdro s bateriemi otočením aretace, která se nachází na zadní straně svítilny, směrem doleva. Vytáhněte pouzdro s bateriemi.
 • Vložte baterie podle vyznačené polarity.
 • Zasuňte pouzdro s bateriemi zpět do svítilny. Zajistěte pouzdro otočením aretace směrem doprava.

Výměna baterií u dálkového ovládání

 • Za pomocí mince otevřete zadní kryt dálkového spínače otočením proti směru hodinových ručiček.
 • Vyměňte baterii CR1632. Dbejte na správnou polaritu.
 • Zavřete a zajistěte zadní kryt pomocí mince otočením po směru hodinových ručiček.
 • Baterie v dálkovém ovladači vydrží přibližně 360 hodin používání.

Upozornění

 • Nerozebírejte sami zapečetěné části svítilny, poruší se tím záruka.
 • Pokud zapínací tlačítko svítí červeně a nelze přepnout na vysoké režimy výkonu, pak jsou baterie vybité a je potřeba je vyměnit.
 • Pokud svítilna bliká či se nerozsvítí, může to být jedním z následujících důvodů
  • Baterie jsou vybité - vyměňte je.
  • Kontakty na konektorech jsou znečištěné. Očistěte je pomocí vatičky namočené v alkoholu.

Záruka

Záruka pět let.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu
×

Splátková kalkulačka ESSOX